Wereldkampioenschap Sprint / World Championship Sprint  
  Year: 1 nat: 2 nat: 3 nat: 4 nat: next Dutch:  
  1970 Muratov USSR Suzuki, Keiichi Jap Thomassen Nor        
  1971 Keller W-Ger König Zwe Schenk Net        
  1972 Linkovesi Fin Muratov USSR Schenk Net        
  1973 Muratov USSR Valentijn Net Bleeker Net        
  1974 Bjørang Zwe Suzuki, Masaki Jap Bleeker Net        
  1975 Safronov USSR Kulikov USSR Muratov USSR        
  1976 Granath Nor Immerfall USA Mueller USA        
  1977 Heiden USA Mueller USA Kulikov USSR        
  1978 Heiden USA Rønning Nor Granath Nor        
  1979 Heiden USA Boucher Can Rønning Nor        
  1980 Heiden USA Boucher Can Plant USA        
  1981 Rønning Nor Klebnikov USSR Medennikov USSR        
  1982 Klebnikov USSR Boucher Can Rønning Nor Kozlov Rus 7: de Boer  
  1983 A.Kuroiwa Jap Pegov USSR v.d.Duim Net Thometz USA    
  1984 Boucher Can Klebnikov USSR Engelstad Nor Thometz USA 11:Vergeer  
  1985 Zjelezovski USSR Boucher Can Jansen USA Thometz USA 7:  Vergeer  
  1986 Zjelezovski USSR Jansen USA A.Kuroiwa Jap Thometz USA 8:  Kuiper  
  1987 A.Kuroiwa Jap Thometz USA Mitani Jap Mey E-Ger 6:  Kuiper  
  1988 Jansen USA Mey E-Ger Flaim USA Bakhvalov USSR 6:  Ykema  
  1989 Zjelezovski USSR Mey E-Ger Bakhvalov USSR Jansen USA 12:Ykema  
  1990 Bae S-Kor Bakhvalov USSR Zjelezovski USSR Jansen USA 11:Loef  
  1991 Zjelezovski USSR Mey E-Ger T.Kuroiwa Jap Jansen USA 15:van Velde  
  1992 Zjelezovski GOS Jansen USA T.Kuroiwa Jap Yuk.Miyabe Jap 6:  van Velde  
  1993 Zjelezovski Belar Yuk.Miyabe Jap Shimizu Jap Golubev Rus 11:van Velde  
  1994 Jansen USA Klevtsjenja Rus Inoue Jap Shimizu Jap 20:Loef  
  1995 Yoon-Man Kim S-Kor Shimizu Jap Yas.Miyabe Jap Strom Nor 10: van Velde  
  1996 Klevtsjenja Rus Shimizu Jap Horii Jap Jaegal S-Kor 20: Leeuwangh  
  1997 Klevtsjenja Rus Strom Nor Fitzrandolph USA Shimizu Jap 11: van Velde  
  1998 Bos Net Wotherspoon Can Wennemars Net Shimizu Jap 7:   Leeuwangh  
  1999 Wotherspoon Can Bos Net Shimizu Jap Leeuwangh Net 5:   Wennemars  
  2000 Wotherspoon Can Ireland Can Shimizu Jap Bos Net 5:   Wennemars  
  2001 Ireland Can Shimizu Jap Wotherspoon Can Bos Net 5:   Wennemars  
  2002 Wotherspoon Can Fitzrandolph USA Ireland Can van Velde Net 5:   Wennemars  
  2003 Wotherspoon Can van Velde Net Wennemars Net Cheek USA 7:   Bos  
  2004 Wennemars Net Wotherspoon Can Ireland Can van Velde Net 11:   Nijenhuis  
  2005 Wennemars Net Wotherspoon Can Cheek USA Kobayashi Jap 6:   Bos  
  2005-2006 Cheek USA Dorofejev Rus Bos Net Lee Kyu-Hyuk S-Kor 6:   van Velde  
  2006-2007 Lee Kyu-Hyuk S-Kor Koskela, Pekka Fin Davis USA Lobkov Rus 5:   Nijenhuis  
  2007-2008 Lee Kyu-Hyuk S-Kor Wotherspoon Can Mun S-Kor Kuipers Net 8:   de Koning  
  2008-2009 Davis USA Nagashima Jap Kuipers Net Koskela, Pekka Fin 9:  Tuitert  
  2009-2010 Lee Kyu-Hyuk S-Kor Lee Kang-Seok S-Kor Nagashima Jap Mulder, Ronald Net 7:   Nijenhuis  
  2010-2011 Lee Kyu-Hyuk S-Kor Mo S-Kor Davis USA Groothuis Net 5:   Nuis  
  2011-2012 Groothuis Net Lee Kyu-Hyuk S-Kor Mo S-Kor Poutala Fin 5:   Otterspeer  
  2012-2013 Mulder, Michel Net Koskela, Pekka Fin Otterspeer Net Gregg Can 17:   Groothuis  
  2013-2014 Mulder, Michel Net Davis USA Greig Aus Kuzin Kaz 5:   Nuis  
  2014-2015 Kulizhnikov Rus Otterspeer Net Yesin Rus Mulder, Michel Net 6:   Schipper  
  2015-2016 Kulizhnikov Rus Nuis Net Verbij Net Ihle Ger 9:  Mulder, R.  
  2016-2017 Verbij Net Lorentzen Nor Nuis Net Mulder, Ronald Net    
                       
  medaillespiegel landen tm 2017 / medalranking countries till 2017:          
  pl: land / country: gold silver brons totaal / total          
                       
  1 Sovjet Union 9 6 5 20          
  2 USA 8 7 8 23          
  3 The Netherlands 7 5 12 24          
  4 Canada 6 9 3 18          
  5 S-Korea 6 3 2 11          
  6 Russia 4 2 1 7          
  7 Japan 2 7 12 21          
  8 Norway 2 3 3 8          
  9 Finland 1 2 0 3          
  10 Sweden 1 1 0 2          
  10 W-Germany 1 0 0 1          
  10 GOS 1 0 0 1          
  10 Belarus 1 0 0 1          
  14 E-Germany 0 3 0 3          
  14 Australia 0 0 1 1          
                       
                       
  medaillespiegel schaatsers tm 2017 / medalranking skaters till 2017:          
  pl: naam/name gold silver brons totaal / total          
                       
  1 Zjelezovski 6 0 1 7          
  2 Wotherspoon 4 4 1 9          
  3 Lee Kyu-Hyuk 4 1 0 5          
  4 Heiden 4 0 0 4          
  5 Jansen 2 2 1 5          
  6 Muratov 2 1 1 4          
  7 Klevtsjenja 2 1 0 3          
  8 Kuroiwa A 2 0 1 3          
  9 Wennemars 2 0 1 3          
  10 Mulder, Michel 2 0 0 2          
  11 Kulizhnikov 2 0 0 2          
  12 Boucher 1 4 0 5          
  13 Rønning 1 1 2 4          
  14 Ireland 1 1 2 4          
  15 Bos 1 1 1 3          
  16 Davis 1 1 1 3          
  17 Granath 1 0 1 2          
  18 Cheek 1 0 1 2          
  19 Verbij 1 0 1 2          
  20 Keller 1 0 0 1          
  21 Linkovesi 1 0 0 1          
  22 Brjørang 1 0 0 1          
  23 Safronov 1 0 0 1          
  24 Bae 1 0 0 1          
  25 Kim Y-M 1 0 0 1          
  25 Groothuis 1 0 0 1          
  26 Shimizu 0 3 3 6          
  27 Mey 0 3 0 3          
  28 Pegov 0 2 0 2          
  29 Koskela, Pekka 0 2 0 2          
  30 Kulikov 0 1 1 2          
  31 Mueller 0 1 1 2          
  32 Bakhvalov 0 1 1 2          
  33 FitzRandolph 0 1 1 2          
  34 Nagashima 0 1 1 2          
  35 Mo 0 1 1 2          
  36 Nuis 0 1 1 2          
  37 Otterspeer 0 1 1 2          
  38 Lorentzen 0 1 0 1          
  39 Suzuki, Keiichi 0 1 0 1          
  40 König 0 1 0 1          
  41 Valentijn 0 1 0 1          
  42 Suzuki, Masaki 0 1 0 1          
  43 Immerfall 0 1 0 1          
  44 Thometz 0 1 0 1          
  45 Miyabe, Yuk 0 1 0 1          
  46 Strøm 0 1 0 1          
  47 van Velde 0 1 0 1          
  48 Dorofejev 0 1 0 1          
  49 Lee Kang-Seok 0 1 0 1          
  50 Schenk 0 0 2 2          
  51 Bleeker 0 0 2 2          
  52 Kuroiwa T 0 0 2 2          
  53 Thomasson 0 0 1 1          
  54 Plant 0 0 1 1          
  55 Medennikov 0 0 1 1          
  56 vd Duim 0 0 1 1          
  57 Engelstad 0 0 1 1          
  58 Mitani 0 0 1 1          
  59 Flaim 0 0 1 1          
  60 Inoue 0 0 1 1          
  61 Miyabe, Yas 0 0 1 1          
  62 Horii 0 0 1 1          
  63 Mun 0 0 1 1          
  64 Greig 0 0 1 1          
  65 Kuipers 0 0 1 1          
  66 Yesin 0 0 1 1          
  © VillaWeB, 2013