Wereldkampioenschap Sprint / World Championship Sprint  
  Year: 1 nat: 2 nat: 3 nat: 4 nat: next Dutch:  
  1970 Titova USSR Statkevitsj USSR Keulen-Deelstra Net        
  1971 Schleiermacher E-Ger Henning USA Holum USA        
  1972 Pflug W-Ger Holum USA Titova USSR        
  1973 Young USA Keulen-Deelstra Net Pflug W-Ger        
  1974 Poulos USA Keulen-Deelstra Net Pflug W-Ger        
  1975 Young USA Lange E-Ger Priestner E-Ger        
  1976 Young USA Poulos USA Burka Can        
  1977 Burka Can Poulos USA Pijlman Net        
  1978 Sadtsjikova USSR Heiden USA Rys-Ferens Pol        
  1979 Mueller-Poulos USA Heiden USA Rothenburger E-Ger        
  1980 Enke E-Ger Mueller-Poulos USA Heiden USA        
  1981 Enke E-Ger Tarasova USSR Petrusjeva USSR        
  1982 Petrusjeva USSR Bush-Enke E-Ger Holzner-Pflug W-Ger van Gennip Net    
  1983 Enke E-Ger Petrusjeva USSR Rothenburger E-Ger Glebova USSR 9:  Boorsma  
  1984 Enke E-Ger Lalenkova USSR Glebova USSR Kovrova USSR 14:van Gennip  
  1985 Rothenburger E-Ger Stahnke E-Ger Ferens-Rijs Pol Schöne E-Ger 11:Boorsma  
  1986 Enke E-Ger Rothenburger E-Ger Blair USA Hasjimoto Jap 13:Stam  
  1987 Enke E-Ger Blair USA Rothenburger E-Ger Schöne E-Ger 10:van Gennip  
  1988 Rothenburger E-Ger Enke E-Ger Blair USA Wang Chi 9:  Aaftink  
  1989 Blair USA Rothenburger E-Ger Hasjimoto Jap Haringa Net    
  1990 Stahnke E-Ger Blair USA Aaftink Net Hasjimoto Jap    
  1991 Garbrecht E-Ger Ye Chi Aaftink Net You S-Kor    
  1992 Ye Chi Blair USA L-Rothenburger Ger Garbracht Ger 7:  Aaftink  
  1993 Ye Chi Blair USA Ravilova Rus Shimazaki Jap 9:  Aaftink  
  1994 Blair USA Hauck-Stahnke Ger Xue Chi Yoo S-Kor 20:Zwolle  
  1995 Blair USA Ravilova Rus Schenk Ger Volker Ger 10:Aaftink  
  1996 Witty USA Hoiseth Nor Schenk Ger Ravilova Rus 5:  Thomas  
  1997 Schenk Ger Xue Chi Witty USA Kusunose Jap 6:  Timmer  
  1998 Lemay-Doan Can Völker Ger Witty USA Schenk Ger 8:  Timmer  
  1999 Garbrecht Ger Lemay-Doan Can Völker Ger Timmer Net 9:  Nuyt  
  2000 Garbrecht Ger Witty USA Timmer Net Lemay-Doan Can 17: Wijsman  
  2001 Garbrecht Ger Sanmiya Jap Lemay-Doan Can Tonoike Jap 6 :   Timmer  
  2002 Lemay-Doan Can Nuyt Net Kotyuga Rus Garbrecht Ger 17:   Wijsman  
  2003 Garbrecht Ger Klassen Can Shinya Jap Wang Manli Chn 8:    Timmer  
  2004 Timmer Net Friesinger Ger Rodriguez USA Wang Manli Chn 12:   Nuyt  
  2005 Rodriguez USA Kotyuga Bela Völker Ger Yoshii Jap 11:  Timmer  
  2006 Zhurova Rus Wang Manli Chn Simionato Ita Timmer Net 6:   Gerritsen  
  2007 Friesinger Ger Wüst Net Klassen Can Shinya Jap 7:   Gerritsen  
  2008 Wolf Ger Friesinger Ger Gerritsen Net Simionato Ita 5:   Timmer  
  2009 Wang Beixing Chn Wolf Ger Yu Jing Chn Boer Net 10:  Van Riessen  
  2010 Lee Sang-Wha S-Kor Yoshii Jap Wolf Ger Kodaira Jap 13:   Nijman  
  2011 Nesbitt Can Gerritsen Net Boer Net Richardson USA 6:   Van Riessen  
  2012 Yu Jing Chn Nesbitt Can Zhang Chn Boer Net 5:   Gerritsen  
  2013 Richardson USA Yu Jing Chn Lee Sang-Wha S-Kor Oenema Net 7:   Boer  
  2014 Yu Jing Chn Zhang Chn Richardson USA Boer Net 6:   Van Riessen  
  2015 Bowe USA Richardson USA Erbanova Cze Aydova Kaz 7:   Boer  
  2016 Bowe USA Richardson USA Ter Mors Net Leenstra Net 20:   Neeling  
  2016 Kodaira Jap Richardson USA Ter Mors Net Erbanova Cze 15:   Neeling  
                       
                       
  medaillespiegel landen tm 2017 / medalranking countries till 2017          
  pl: land / country: gold silver brons totaal / total          
                       
  1 USA 13 15 8 36          
  2 East-Germany 11 6 4 21          
  3 Germany 7 5 5 17          
  4 China 5 5 3 13          
  5 Canada 4 3 3 10          
  6 Sovjet-Union 3 4 3 10          
  7 The Netherlands 1 5 10 16          
  8 Japan 1 2 2 5          
  9 Russia 1 1 2 4          
  10 West-Germany 1 0 3 4          
  11 South Korea 1 0 1 2          
  12 Norway 0 1 0 1          
  13 Belarus 0 1 0 1          
  14 Poland 0 0 2 2          
  15 Italy 0 0 1 1          
  15 Czech Rep. 0 0 1 1          
                       
                       
  medaillespiegel schaatsers tm 2017 / medalranking skaters till 2017          
  pl: naam/name gold silver brons totaal / total          
                       
  1 Enke 6 1   7          
  2 Garbrecht 5     5          
  3 Blair 3 4 2 9          
  4 Young 3     3          
  5 Mueller-Poulos 2 3   5          
  6 Rothenburger 2 2 4 8          
  7 Lemay-Doan 2 1 1 4          
  8 Yu Jing 2 1 1 4          
  9 Ye 2 1   3          
  10 Bowe 2     2          
  11 Bergsma-Richardson 1 3 1 5          
  12 Stahnke 1 2   3          
  13 Friesinger 1 2   3          
  14 Witty 1 1 2 4          
  15 Petrusjeva 1 1 1 3          
  16 Wolf 1 1 1 3          
  17 Nesbitt 1 1   2          
  18 Pflug 1   3 4          
  19 Schenk 1   2 3          
  20 Titova 1   1 2          
  21 Burka 1   1 2          
  22 Timmer 1   1 2          
  23 Rodriguez 1   1 2          
  24 Lee Sang-Wha 1   1 2          
  25 Schleiermacher 1     1          
  26 Sadtsjikova 1     1          
  27 Zhurova 1     1          
  28 Wang Beixing 1     1          
  29 Kodaira 1     1          
  © VillaWeB, 2017